• Novinky

      • Na Zaymuske máme skvelé recitátorky!

      • Natália Hrušková a Lucka Hudáková... Tieto dve mladé slečny zviditeľnili Zaymusku aj v Bratislave. Z diecézneho kola, ktoré sa konalo 5.2.2019 v Ružomberku, postúpili do celoslovenského kola, ktoré prebehne 23.3.2019 v Bratislave. Super!!!! Už teraz im držíme palce a ďakujeme všetkým (rodičom i pani učiteľkám), ktorí im pomohli objaviť a rozvinúť v sebe tento ich krásny Boží dar.

       Lucka Hudáková sa navyše 25.2.2019 v okresnom kole známej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín prebojovala do krajského kola. Gratulujeme a pripájame fotku z okresného kola HK.

       V týchto dňoch v okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína recitujú aj ďalší naši žiaci, tak im držme palce!

      • Karneval 1.-4. na Zaymuske

      • V piatok 22.2.2019 sa po roku opäť dočkali naši prvostupniari... Karneval... Dvesto masiek pokope - to sa len tak hocikde nevidí! Aj Benátky by nám mohli závidieť :-) Ďakujeme všetkým rodičovm, ktorí pomohli deťom s maskami, pani vychovávateľkám a triednym učiteľkám, ktoré deti povzbudzovali, bodovali a sprevádzali ich týmto výnimočným popoludním. Ďakujeme aj chlapcom "dídžejom", ktorí pomohli vytvoriť super atmosféru. A nakoniec ďakujeme aj pani kuchárkam, ktoré pre všetkých prítomných napiekli skvelé šišky! Čo dodať? Karneval na jednotku!

      • Lyžiari zo Zaymusky na stupňoch víťazov

      • Štvrtok 21.2.2019 sme sa zúčastnili lyžiarskych pretekov v Oščadnici, ktoré zorganizovalo mesto Žilina pre všetkých žiakov, ktorí obľubujú lyžovanie a snowboarding. O Pohár primátora mesta Žilina bojovalo 270 lyžiarov, od najmenších prváčikov až po žiakov deviateho ročníka. Našu školu reprezentovalo spolu 21 žiakov. Úspešní žiaci:
       Daniel Miho - IV. ročnik: 1. miesto (snowboard) 
       Martin Rybár - II. ročník: 3. miesto (slalom) 
       Oliver Hrbáň - V. ročník: 3. miesto (slalom) 
       Filip Tichý - VIII. ročník: 4. miesto (slalom) 
       Nela Turianová - VII. ročník: 7. miesto (slalom) 
       Blahoželáme! Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a samozrejme všetkým prajeme veľa úspechov pri budúcich športových aktivitách. Športu zdar! S pozdravom, Mgr. Eva Jančanská

      • Starý človek - mýty a fakty

      • Dňa 13.2.2019 riešilo 6 študentov Univerzity tretieho veku (U3V) v Žiline spolu so žiakmi 6.A triedy kauzu Kinderko. V skupinovom vyučovaní sa žiaci spolu so svojimi (oveľa) staršími "spolužiakmi" pozerali na kinderko troma rôznymi pohľadmi. Počas zisťovania faktov, tvorby plagátov a ich prezentácie mali zaymusáci možnosť pochopiť, ako kinderko vzniká, koľko ľudí spolupracuje pri jeho vzniku a koľko energie je potrebnej na jeho výrobu...

       A záver? Naši žiaci pochopili, že starší ľudia sú pre nás veľkým obohatením a študenti U3V si - podľa ich vlastných vyjadrení, poopravili obraz o stave dnešného školstva. Vraj takých skvelých žiakov dávno nezažili a vysoko ocenili prácu učiteľov na Zaymuske pri výchove a vzdelávaní mladej generácie...

       Prajeme študentom U3V veľa študijných úspechov a žiakom 6.A ďakujeme za disciplinované správanie a aktívnu spoluprácu na tomto workshope.

      • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

      • Dňa 12.2.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo (žiakov druhého stupňa) ďalšieho ročníka recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Ďakujeme všetkým zúčastneným recitátorom za umelecký zážitok a blahoželáme výhercom!