V dňoch 16. – 17. júna 2026 sa pod záštitou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v bedmintone žiakov. Naši chlapci na tomto prestížnom turnaji hrdo a úspešne reprezentovali celý Žilinský kraj. Družstvo v zložení Michal Sýkora, Filip Vrubeľ (obaja 9.B) a Šimon Juraj Mihalčin (5.A) vybojovalo pre našu školu fantastickú zlatú medailu!
Celkovo sa na šampionáte stretli výbery zo všetkých ôsmich krajov Slovenska. Systém turnaja bol neúprosný – každý hráč absolvoval náročnú dvojhru a následne spoločne nastúpili na štvorhru. Tímy boli rozdelené do dvoch základných skupín. V našej skupine A na nás čakali silní súperi: Bratislavský, Košický a Trnavský kraj. V úvodnom dueli proti Bratislave bolo na kurtoch spočiatku cítiť miernu nervozitu. Michal Sýkora sa však nenechal súperom rozhodiť a svojou perfektnou hrou, najmä v druhom a treťom sete, doviedol stretnutie do víťazného konca. Rovnako skvele sa darilo aj Filipovi Vrubeľovi, ktorý svoj prvý singlový zápas vyhral úplne hladko. Vďaka vynikajúcim výkonom proti Košickému aj Trnavskému kraju sme celú skupinu suverénne vyhrali a vybojovali si priamy postup do finále.
Druhý deň priniesol očakávané finálové vyvrcholenie proti víťazovi skupiny B – Prešovskému kraju. V prvej dvojhre nezačal Michal najlepšie, no v druhom sete predviedol svoje herné kvality a vyrovnal stav zápasu. V rozhodujúcom treťom sete však po obrovskej dráme nešťastne a tesne prehral. V druhej dvojhre dostal slovo Filip Vrubeľ. Ukázal pevné nervy, predviedol pekný výkon a súperovi nedovolil uhrať ani set, pričom zvíťazil hladko 2:0 na sety.
Za stavu série 1:1 musela o držiteľovi titulu rozhodnúť záverečná finálová štvorhra. V nej naši chlapci na kurte jednoznačne dominovali. Svojím predvedeným výkonom a obrovskou túžbou po víťazstve vyhrali zápas 2:1, čím spečatili celkový triumf.
Naša škola sa tak oficiálne stala majstrom Slovenska v bedmintone!
Všetkým trom chlapcom srdečne gratulujeme k tomuto historickému úspechu a ďakujeme za fantastickú reprezentáciu našej školy. SUPERfinále sledovalo cez živé internetové vysielanie na Zaymuske aj množstvo žiakov a učiteľov, ktorí na diaľku hlasno a dobroprajne povzbudzovali svojich spolužiakov.
Za úspechom hráčov je aj realizačný tím, ktorý pracoval v zložení: Mgr. Pavol Blasbalg (učiteľ TSV), Ing. Martin Mihalčin (bedmintonový poradca), Jakub Vrubeľ (kustód).
Mgr. Pavol Blasbalg