Po deviatej hodine privítali všetkých prítomných moderátorka Lucia Holešová, riaditeľ školy Radoslav Kačur a predsedníčka Rady rodičov pani Mária Rybárová. O príjemnú atmosféru sa postaral školský zbor pod vedením pani učiteľky Valčovej, ktorému patrí úprimné poďakovanie. Svoje tanečné umenie predviedli aj účastníci Štvorylky pod vedením pani učiteľky Bielikovej.
Veľkú radosť deťom priniesol aj príchod maskota podujatia – myšky Minnie. Za jej zabezpečenie ďakujeme pani Kaniakovej. Po úvodnom programe sa deti s nadšením rozbehli po celom areáli školy, aby na rozmanitých stanovištiach splnili čo najviac úloh. Za ich prípravu a realizáciu patrí veľké poďakovanie všetkým dobrovoľníkom: pánovi Bukovinskému za realizáciu lukostreľby, pani Polákovej a manželom Rendovým za vedenie workshopov a tiež manželom Miksákovým, ktorí zabezpečili prezentáciu hasičského auta, poľovníckych trofejí a umožnili deťom stretnutie so živými zvieratkami – jazvečíkmi a malými zajačikmi.
Vďaka patrí aj obetavým 38 učiteľom, ktorí v čase náročných koncoročných úloh venovali svoj osobný čas žiakom a ich rodinám. Svojím osobným príkladom zmotivovali viac ako 70 žiakov, ktorí na svojich stanovištiach tiež venovali svoj čas a energiu mladším spolužiakom.
Osobitné poďakovanie patrí pani učiteľke Kačurovej, ktorá mala na starosti organizáciu celého Dňa Zaymusky a svojím nasadením prispela k jeho hladkému priebehu.
Počas celého dopoludnia sa mohli žiaci, rodičia i hostia občerstviť pri chutných palacinkách, za ktoré ďakujeme pani Hroncovej, pri kofole (vďaka pánovi Demianovi), či pri vode s domácim bazovým sirupom, ku ktorej prispel aj Filipko z 2.B. Nechýbala ani káva, klobásky a množstvo výborných domácich koláčikov. Zo srdca ďakujeme všetkým rodinám, ktoré sa s ostatnými podelili o svoje domáce dobroty.
Špeciálne poďakovanie patrí rodinám Hnátovej a Holešovej, ktoré už od pol siedmej rána pripravovali až 140 litrov chutného gulášu. Ďakujeme aj Vaneske Patajovej z 9.A, ktorá spolu so svojím psíkom Atrejom predviedla odvážne psie kúsky a spríjemnila program všetkým prítomným.
Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli ku krásnemu a bezproblémovému priebehu tohto stretnutia našej veľkej zaymusáckej rodiny – či už materiálnou pomocou, organizačným zabezpečením alebo svojou modlitbovou podporou.
Veríme, že vás priložené fotografie a videoprezentácia potešia a pripomenú vám množstvo úsmevov, radosti a spoločných chvíľ, ktoré sme počas Dňa Zaymusky 2026 zažili. Nech sú zároveň pozvaním a motiváciou k tomu, aby sme sa o rok opäť stretli – s rovnakým nadšením, ochotou pomáhať a radosťou z toho, že môžeme byť spolu.
Tešíme sa na vás na Dni Zaymusky 2027!
Mgr. Radoslav Kačur