Dňa 26. septembra 2025 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie do bývalého koncentračného tábora Auschwitz–Birkenau v Poľsku. Cieľom návštevy bolo priblížiť mladým ľuďom tragické udalosti 2. svetovej vojny a pomôcť im lepšie pochopiť historické súvislosti.
Počas prehliadky mali žiaci možnosť vidieť autentické priestory tábora, spoznať osudy obetí a vypočuť si odborný výklad sprievodcov v slovenskom jazyku. Exkurzia bola silným a emotívnym zážitkom, ktorý viedol k hlbokému zamysleniu nad hodnotou ľudského života, potrebou tolerancie a zachovania mieru.
Návšteva Osvienčimu bola významnou súčasťou vzdelávacieho procesu a zároveň silnou pripomienkou toho, že minulosť si musíme pamätať, aby sa jej najtragickejšie kapitoly nikdy nezopakovali.
Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom za disciplinovaný priebeh exkurzie.
Mgr. Jakub Behrík