• Prímestský letný tábor - 4. deň

• Posledný deň tábora bol zábavno-športový. Doobeda deti navštívili záhradu Budatínskeho hradu, kde mali piknik. V horúčave im dobre padol oddych v tejto záhrade plnej stromov, kde sme našli úkryt pred páliacim slniečkom. Povystierali sme si na tráve deky a piknik začal. Deti sa hrali rôzne športové hry s loptou, chlapci najmä svoj obľúbený futbal. Dievčatá hrali bedminton a iné spoločenské hry. Niektorí si dokonca kúpili na Budatínskom hrade suveníry na pamiatku. Dobrý obed nás už čakal v jedálni a po obede deti kreslili svoje zážitky z tábora. Všetci sme zhodnotili, že sa nám v tábore veľmi páčilo a tešíme sa na ďalšie letné aktivity, ktoré nás čakajú.

• Prímestský letný tábor - 3. deň

• Beckovský hrad je rekonštruovaná zrúcanina hradu. Nachádza sa na strmom, 60 metrov vysokom, brale. Tento hrad sme navštívili 6. júla, v tretí deň nášho prímestského tábora. Deťom pani sprievodkyňa porozprávala rôzne zaujímavosti o tomto mieste. Na dolnom nádvorí bola výstava vtákov, ktoré si deti mohli pozrieť a dozvedieť sa o nich všeličo zaujímavé. Po prehliadke zámku sme išli na obed na salaš pri Beckove, kde sa nachádzala aj farma. Deti si pozreli zvieratká žijúce na tejto farme. Po chutnom obede sme navštívili aj Skalku pri Trenčíne.

• Prímestský letný tábor - 2. deň

• V utorok, 4. júna, deti čakal nádherný deň strávený na Orave, konkrétne v obci Oravský Podzámok. Navštívili sme Oravský hrad, jeden z najkrajších hradov na Slovensku, ktorý je výraznou dominantou regiónu Orava.  Pani sprievodkyňa nás oboznámila s históriou a zaujímavosťami tohto hradu a dozvedeli sme sa napríklad aj to, že sa tu nakrúcali filmy ako Kráľ drozdia brada, Sokoliar Tomáš, Princezná a žobrák a Dracula. Deti zdolali vyše 800 schodov. Po prehliadke hradu nás čakal výborný obed a dobrá zmrzlina, aby sa nám ľahšie odchádzalo.

• Prímestský letný tábor - 1. deň

• Prvý deň prímestského tábora, ktorý sme začali 3. júla, sme sa vybrali na turistiku. Vláčikom sme sa vybrali spoznávať oblasť v okolí Ružomberka. Naša trasa začala v mestskej časti Ružomberka, Rybárpole, a smerovali sme do Hrabovskej doliny. Krásna príroda nás obklopovala všade dookola. Naša trasa pokračovala ďalej do Čutkovskej doliny. V Kráľovstve Hrabovo začali prekvapenia a my sme objavovali obrie tajomstvá. Deti po ceste nachádzali obrie okuliare, obrie pastelky, obriu stoličku, obriu lyžicu, obrí ďalekohľad a obrí prsteň. Takouto zaujímavou cestou sme sa dostali až do Čutkovskej doliny, kde nás čakal na salaši výborný obed. Deti mali možnosť sa v Čutkovskej doline povoziť na koníkoch a zahrať sa na detskom ihrisku. Celý deň nám žičilo slniečko a dobrá nálada.

• Z rozprávky do rozprávky

• Vo štvrtok, 29. júna, čo bol predposledný deň strávený v škole, sme zavŕšili našu činnosť v ŠKD maľovaním na asfalt na tému Z rozprávky do rozprávky. Fantázia detí popustila uzdu a nádvorie školy bol jeden rozprávkový svet. Ťažko bolo vyhodnotiť najkrajšie práce, lebo vo všetkých sa ukrývala krásna detská duša a rozprávkový svet v ich podaní.